250 x 250 Reklam Alanı

Yeni yeni gelişmeye başlayan ve sürekli olarak kaliteli dizileri ile televizyon sektörünü yerinden oynatan Netflix yeni dizisi ile de tekrardan kendinden söz ettirmeye başladı. Tuhaf Şeyler olarak çevirebileceğimiz dizi bize mistik bazı olayları anlatmakta. Dizi yapımcıları sezonda 8 bölüme yer vermekte. Netflix ailesi bu dizi için büyük pay biçmiş olsada istediği izlenme sayısına hala ulaşmadı. Zira bu yüzden 2. sezon için yapımcısına onay vermedi. Ancak ilerleyen zamanlarda verecektir. Çünkü dizi tam anlamıyla bitmedi ve dizi günden güne izlenmeye devam etmekte. Stranger Things 2. Sezon Ne Zaman? sorusunu tartışacağımız bu makalede dizinin konusundan da bahsedeceğiz.

Stranger Things Dizi Konusu

Dizinin yönetmen koltuğunda oturan ikili Matt Duffer ve onun bacanağı Ross Duffer’dir. Daha önceden de We All Fall Down ve Hidden yapımlarında yönetmenlik yapmışlardı. Ayrıca bu dizinin senaryosunu da yazan bu ikili dizi yaratıcılığı konumunda yer almakta. Dizinin konusunu şöyle bir özet geçersek dizide kaybolan çocuğumuz gayet arkadaşlarını seven, mülayim, herşeye uyumlu bir çocuktur. Bu çocuğun kaybolmasından sonra olaylar cereyan etmeye başlar. Bu gizemli kayboluşun ardından çocuğun ailesi birkaç kasaba komşusu ve yerel polis çocuğu aramaya koyulur.

Stranger Things yani Tuhaf Şeyler dizisindeki oyuncuların bir kaçı şunlar; Winona Ryder, David Harbour, Finn Wolfhard. Genel olarak duyulmamış isimleri dizide görmekteyiz. Bunun sebebi ise yönetmenlerin böyle istemesidir. Ancak usta oyunculukları ile bizleri hemen dizinin konusuna çekmektedirler. Neyse konumuza tekrar dönelim keza bu polis ve kasabalı insanlar çocuğu bulmakta güçlük çekecektir çünkü ellerinde hiç bir şey yoktur. Olay gizliliğini korurken çıka gelen gizemli çocuk olayların dahada karmaşık hale gelmesine sebep verir. Bu çocuk yaptığı davranışları ile dizinin gizemine gizem katacaktır. Bu çocukta da aslında daha önceden kasabada kaybolmuş bir çocuktur. Neyse işte konu böyle devam ediyor. İzlemek isteyenler için öneririz. Korsana hayır diyerek tabiki sizi Netflix’in resmi sitesine yönlendiriyoruz. Türkiye’ye de geldi daha ne istiyorsunuz. Aylık 2, 3 lira bişey.

 

Stranger Things 2. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Konumuzun asıl başlığına tekrar dönelim bu dizi ne zaman başlayacak? Bunun için ne desek bilemiyoruz. Daha dizi yeni yayınlandı ancak izlenme sayıları sürekli artmakta. Netflix hala dizi için açıklama yapmadı. 16 Temmuz 2016 tarihinde tüm bölümlerini yayınlayan dizi seneye aynı zamandamı yayınlanır bilemeyiz ancak anladığımız kadarıyla Netflix senelik olarak dizi yayınlamıyor. Bunun için 2 sene bekleyebiliriz gibi gelmekte. Siz de düşüncelerinizi yorum olarak belirtirseniz burada bir tartışma grubu oluşturabiliriz. Bir sonraki ne zaman çıkacak konusunda görüşmek dileği ile…

Netflix’den 2. sezon için teaser yayınlandı. Heyecan dorukta 🙂

13 Kasım 2016 Güncelleme; Dizi Temmuzda (2017) yeni sezonuna başlayacağını resmi olarak açıkladı.

Bu alana reklam verebilirsiniz!
468 x 60 Reklam Alanı