250 x 250 Reklam Alanı

Yalova Görüntülü Sohbet

Sizde bu canlı sohbete hemen katılmak isterseniz sağ taraftaki Yalova  sesli görüntülü sohbet’ebaşla butonuna tıklayınız. Fırsatlarımızı ve ajantajlarımızı biraz daha öğrenmek isterseniz yazımızı okumaya devam ediniz. yalova sohbet odalarında yüzlerce yalovalı ile konuşmakla kalmayıp daha bir çok fırsattan yararlanabilirsiniz üstelik bu fırsatların hepside tamamen ücretsizdir sitemiz kullanıcılarından asla hiçbirşekilde para talep etmemektedir ve kayıt olmanıza luzüm yoktur kayıt olmadan direk sohbete giriş yalovalılarla sohbete başlayabilirsiniz sadece bir kullanıcı adı seçerek.. Yalova sohbet odalarına hoşgeldiniz İnternet üzerinde giriş yapabileceğiniz en kaliteli sohbet sitelerine hoş geldiniz Sitemiz üzerinden artık online muhabbet etmek çok daha keyifli bu sayede de sizlere hem yalova’yı tanıtmış olacağız hemde yalova üzerinde sizlere sohbet etme imkanı tanıyacağız..
sohbet sayfasına ulaşabilirsiniz. Sohbet bölümüne girdiğinizde nickinizi ve şifrenizi girerek odaya giriş yapıyorsunuz. Oda içerisinde hala popülerliğini koruyan irc sistemli bir yazılım bulunmaktadır..

Kıyılar, girintili çıkıntılı bir özellik göstermez. Yalova’nın 39-40º kuzey enlemi, 29-61º doğu boylamları arasında denizden yüksekliği 2 metre, en yüksek noktası 926 metredir. 839 kilometrekarelik alanı ile ülke yüzölçümünün %0,11’lik bölümünü kapsamaktadır.
Yalova, yüzölçümü itibarıyla Türkiye’nin en küçük ilidir ve 105 km ile denize en uzun kıyısı olan turistik illerinden de birisidir.
Yalova, verimli ve bereketli ovalara sahiptir. Çınarcık, Gökçedere, Kirazlı, Kılıçköy ve Taşköprü ile deniz arasında birbirinden alçak tepeciklerle ayrılan büyüklü küçüklü ovalar oluşmuştur. Bu ovalar, akarsular boyunca uzanmakta olup çevrelerinde meyvecilik ve sebzecilik yapılmaktadır.
Yalova, bugünkü idari bölünüşe göre merkez ilçeyle birlikte 6 ilçeden oluşmaktadır. İlçeler; Yalova Merkez, Altınova, Armutlu, Çınarcık, Çiftlikköy ve Termal’dir. Yalova’nın 6 ilçe belediyesi ile birlikte, toplam 15 belediyesi bulunmaktadır; merkez ilçede 1 (Kadıköy), Altınova’da 3 (Kaytazdere,Subaşı ve Tavşanlı), Çınarcık’ta 4 (Koruköy, Esenköy, Kocadere ve Teşvikiye) ve Çiftlikköy’de 1 (Taşköprü) belediyesi ve toplam 43 köyü vardır. Yalova, 6 Haziran 1995 tarihinde il olmuştur.
Şehrin nüfusu 2010 yılına göre 98.347’dir. 1973’te 21.000 olan nüfusu 1990’da 65.823’e, 2000’de 70.118’e, 2007’de 87.372’ye çıkmıştır.
Termal yakınlarındaki Sudüşen Şelalesinde turistler Yalova
Armutlu Yarımadası’nın kuzey kıyısı ile Samanlı Dağları’nın kuzey eteklerine kurulmuş olan Yalova, Türkiye’nin kuzeybatısında, Marmara bölgesinin güneydoğu kesiminde yer almaktadır. İlin kuzeyinde ve batısında Marmara denizi, doğusunda Kocaeli, güneyinde Bursa (Orhangazi-Gemlik ve İznik ilçeleri) ve Gemlik körfezi yer almaktadır. Yalova ilinin kuzeyinden güneybatısına kadar olan sınırları Marmara Denizi ile çevrilmiştir

Bu alana reklam verebilirsiniz!
468 x 60 Reklam Alanı