250 x 250 Reklam Alanı

Milyonlarca emekli gözünü 2017 yılı Temmuz ayı emekli zamlarını gözünü dikti. İşte son dakika emekli zam haberleri ve tüm detayları
Maaşlarına zam bekleyen emekliler bu haber kilitlendi. 2017 yılı Temmuz ayında emeklilerin maaşı ne kadar olacak? Yeni yılda gelen zamların ardından yılın ikinci yarısında ne kadar zam olacağı büyük merak konusu oldu. Peki binlerce emekli için erken emeklilik müjdesi geldi mi? Emeklilerin zamlı maaşlarıyla ilgili gelişme var mı? Hem SGK hem Bağ-Kur hem de memur emeklilerinin maaşı değişecek. İşte 28 Mart salı günü itibariyle emekli zamlarıyla ilgili tüm detaylar

TEMMUZ AYINDA EMEKLİ MAAŞLARI NE KADAR OLACAK?

2017 emekli maaşları daha önceki yıllarda olduğu gibi Ocak ve Temmuz ayı olmak üzere yılda iki kere arttırılıyor. SSK, Bağ-Kur ve memur emeklileri Temmuz ayı zamlı maaşı tahmini yüzde artışı belli oldu.

Temmuz ayı emekli zamları tahminlerine göre, SSK ve Bağ-Kur’lu için yüzde 3.59, memur emeklileri için ise yüzde 4.59 oranını gösteriyor. 2017 yılı enflasyona göre zam oranı artabilecek. Bu yıl emekliler 4’lü kazanç elde edecek. 11.5 milyon emekli için, Ocak’taki zammın ardından, Mart’ta da promosyon dönemi başladı. Şimdiden 4 milyonu aşkın emekli promosyonu cebine koydu. Ödemeler Mayıs sonuna kadar tamamlanacak, promosyon almayan emekli kalmayacak. 408 bin memur emeklisine ek ikramiye ödemeleri de başladı.

SSK ve Bağ-Kur emeklileri, ilk 6 aylık dönemde gerçekleşen enflasyon oranında zam alacak. Memur emeklilerine ise toplu sözleşme kapsamında yüzde 4 zam ve ilk 6 aylık enflasyon yüzde 3’ü aşarsa enflasyon farkı verilecek.

Merkez Bankası, ilk 6 aylık dönemde enflasyonun yüzde 3.59 olarak gerçekleşeceği tahmininde bulunmuştu. Bu tahmin gerçekleşirse, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Temmuz zammı yüzde 3.59 olacak, memur emeklilerinin maaşına ise yüzde 4 zam + yüzde 0.59 enflasyon farkı yansıtılacak.

Ancak enflasyon tahminden daha yüksek çıkarsa, hem SSK ve Bağ-Kur hem de memur emeklilerinin Temmuz zammı daha da yükselecek. Kesin oran, 3 Temmuz’da Türkiye İstatistik Kurumu’nun açıklayacağı verilerle belli olacak.

Emekli zam haberleri ile ilgili tüm gelişmeleri haberimizden takip edebilirsiniz

Bu alana reklam verebilirsiniz!
468 x 60 Reklam Alanı